o firmie

Jukon

Firma JUKON Konrad Jutrzenka od ponad 30 lat jest związana z branżą melioracyjną w Polsce.

Doświadczenie
i profesjonalizm

Znamy doskonale potrzeby jak i mankamenty związane z konserwacją i utrzymaniem urządzeń melioracyjnych w naszym kraju. W czasach gdy na naszych rowach królowały kosy ręczne, a mechanizacja konserwacji ograniczała się do koparko odmularek Pelikan, Amur zaczęliśmy szukać innych rozwiązań, bardziej wydajnych i ekonomicznych.

Autoryzowany
przedstawiciel

Od 2005 roku jesteśmy jedynym w Polsce autoryzowanym przedstawicielem CONVER, holenderskiego lidera produkującego łodzie koszące i pływające maszyny przeznaczone do konserwacji, eksploatacji cieków wodnych, rzek, jezior i innych akwenów wodnych.

Z holenderską firmą CONVER związaliśmy się ze względu na ich ogromne doświadczenie. Ich produkty są zaprojektowane w przemyślany sposób, są oszczędne i jednocześnie wydajne.

CONVER od prawie 60 lat produkuje specjalistyczne kosiarki pływające oraz inne maszyny przeznaczone do konserwacji urządzeń melioracyjnych i hydrotechnicznych. Ogromne doświadczenie inżynierów i techników, którzy przy projektowaniu wykorzystywali swoją wiedzę oraz, co istotne, wsłuchują się w potrzeby i sugestie przyszłych użytkowników. Jakość, niezawodność, trwałość to cechy charakterystyczne dla produktów CONVER.

Indywidualne
podejście

Do każdego z naszych klientów podchodzimy indywidualnie, każda maszyna jest skonfigurowana i przygotowywana zgodnie z wymaganiami odbiorcy. Do produkcji łodzi i maszyn wykorzystywane są materiały i podzespoły najwyższej jakości.

W swoim portfolio możemy się pochwalić współpracą i dostawą maszyn do takich odbiorców jak Zakład Rolniczo-Przemysłowy „Farmutil HS” S.A. czy Zarządy Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach, Zielonej Górze, Olsztynie i Włocławku. Łodzie CONVER C420 pracują obecnie na Stawach Monowskich, Stawach Hodowlanych Czarna Góra, Stawach Hodowlanych Wojnowo oraz kompleksie stawów hodowlanych należących do Farmutil HS.

Ponadto wiele łodzi oraz amfibii dostarczonych było do odbiorców indywidualnych oraz firm i przedsiębiorstw zajmujących się konserwacją cieków podstawowych.

Zaufali nam najwięksi

W 2017 roku dostarczyliśmy do MPWiK SA mst. Warszawa największą jednostkę oferowaną przez CONVER, maszynę MC 106. Maszyna z powodzeniem pracuje na zbiorniku wodnym przy ul. Czerniakowskiej 124 w Warszawie. W grudniu 2018 dostarczaliśmy 6 łodzi koszących wraz z przyczepami dla Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Warszawie.

W 2020 roku przekazaliśmy kolejne 8 łodzi C420 z przyczepami do PGW Wody Polskie. Ponadto naszymi odbiorcami są UM w Płocku (zbiornik Sobótka) oraz UM w Bydgoszczy (tor regatowy). W roku 2023 dostarczyliśmy do PGW Wody Polskie w Bydgoszczy kombajn kosząco zbierający CONVER MC103.

 

Lider na polskim rynku

Obecnie jesteśmy jednym z największych dostawców łodzi koszących w Polsce. Dzięki temu, iż oferujemy sprzęt najwyższej jakości oraz dostosowany do indywidualnych potrzeb odbiorcy, produkty CONVER oferowane przez JUKON na terenie Polski cieszą się dużym uznaniem użytkowników.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą maszyn i łodzi CONVER na naszej stronie oraz do współpracy.

Oferujemy również możliwość obejrzenia maszyn CONVER przy pracy zarówno w kraju, jak i u producenta w siedzibie firmy CONVER.